0212 438 04 76
0541 341 20 34
Get Offer

FTSE4Good Emerging Index


FTSE4Good Gelişmekte Olan Endeksi


FTSE4Good Endeksi, 2001 yılında FTSE Group tarafından başlatılan ve farklı endeksler içeren bir dizi etik yatırım borsası endeksidir. İngiltere, ABD, Avrupa piyasaları ve Japonya´daki hisse senetlerini kapsayan çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk kriterlerine dayalı farklı borsa endekslerini içerir. Endeksler için araştırma, Research Ethical Investment Research Services (EIRIS) tarafından desteklenmektedir. Endeks, tütün üretimi, nükleer silahlar, konvansiyonel silah sistemleri veya kömüre dayalı enerji endüstrisinde yer alan şirketleri kapsamamaktadır. FTSE4Good Endeksi, şirketleri çevresel sürdürülebilirlik, paydaş ilişkileri, insan haklarına yönelik tutumlar, tedarik zincirindeki çalışma standartları ve rüşvetle mücadele konularında değerlendirir.


FTSE4Good Endeks serisi, portföylerini değerleriyle uyumlu hale getirmek isteyen yatırımcılar için çok önemli bir araçtır. FTSE4Good Endeksi, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) risklerini yönetmeyi hedefleyen ve öncü yönetim uygulamaları sergileyen şirketlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için büyük önem taşıyor. FTSE4Good Gelişmekte Olan Endeks, aynı zamanda, FTSE4Good Endeks serisi tarafından kullanılan küresel olarak tanınan ESG standartlarını karşılayan gelişmekte olan pazarlardaki şirketlerin performansını ölçmek için tasarlanmıştır.
Piyasa beklentileri ve ÇSY uygulamalarındaki gelişmeleri tutarlı bir çizgide takip edebilmek için ÇSY standartlarında yer alan kriterler düzenli olarak gözden geçirilmektedir. Kriterlerin gelişimi, bağımsız olarak çalışan FTSE Russell ESG Danışma komitesi tarafından denetlenir. Bu komite, üst düzey yatırım piyasası uygulayıcıları, akademi, sivil toplum kuruluşları, hükümetler arası kuruluşlar, şirketler ve ticaret kuruluşları dahil olmak üzere çeşitli alanlardan önde gelen uzmanları içerir. Bu, ESG Derecelendirme metodolojisinin ve FTSE4Good Endeks Serisi de dahil olmak üzere ilgili endeks ürünlerinin en yüksek endüstri standartlarına göre geliştirilmesini ve pazar ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmesini sağlamaya yardımcı olur.


Her yıl, FTSE Russell´ın ESG analistleri araştırma evrenindeki tüm şirketlerle iletişim kurar; potansiyel endeks silme veya ESG uygulamaları geliştirmek isteyen şirketlerle ayrıntılı bir ilişki sürdürür. Bu süreç sayesinde FTSE4Good endekslerinin dünya çapında yüzlerce şirketin ESG uygulamalarını yerine getirmesinde ölçülebilir bir etkiye sahip olduğu söylenebilir.

FTSE4Good Gelişmekte Olan Endeks Şeffaflığının Genel Özellikleri

: Endeks yönetimi, önde gelen küresel sürdürülebilir yatırım piyasası uygulayıcılarından ve küresel çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) ilkeleri ve karşılaştırmalarını belirlemek için kullanılan kriterler konusunda uzmanlardan oluşan bağımsız FTSE Russell ESG Danışma Komitesi tarafından denetlenir. kurumsal ESG performansı.


Kriterler: Şirketlerin endekse dahil edilebilmesi için belirlenen gereksinimleri karşılayabilmeleri için çeşitli çevresel, sosyal ve yönetişim kriterlerini karşılamaları gerekmektedir.


Amaç: Endeksler, endeks izleme fonları ve türevleri olmak ve performans kriteri olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır.


Yatırım yapılabilirlik: Endekslerin yatırım yapılabilir olmasını sağlamak için hisse senetleri düzenlenir ve derecelendirilir.


Likidite: Hisse senetleri, endekslerin ticaretini mümkün kılmaktadır.


Kullanılabilirlik: Endeksler, hem gerçek zamanlı olarak hem de gün sonunda fiyat ve toplam getiri yöntemlerine göre hesaplanır.


Industry Classification Benchmark (ICB): Index components are classified according to the Industry Classification Benchmark (ICB), the global standard for industry sector analysis.

 

FTSE4Good Emerging Index Information

We can list some information about the index as follows:


Index universe: FTSE Emerging Index
Index launch: November 2016
Base date: June 22, 2015 (the date when the performance of the index was measured)
Base value: 5000
Tradeability screen: Publicly traded shares are applied and liquidity is displayed.
Index calculation: Real-time and end-of-day indexes are available.
End of day distribution: via FTP (File Transfer Protocol) and email
Currency: USD, GBP, EUR, JPY
İnceleme tarihleri: altı ayda bir, Haziran ve Aralık aylarında.

FTSE4Good Gelişmekte Olan Endeks konusunda Aşan Danışmanlık´tan destek alabilirsiniz.

Çevresel sürdürülebilirliğe, paydaş ilişkilerine, insan haklarına, tedarik zincirinde çalışma standartlarına ve rüşvetle mücadeleye önem veren bir şirket olarak. FTSE4 Gelişim Endeksi konusunda deneyim sahibi Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. FT4SE Gelişen Son, bir şirkette yapılmak ve yapılmak üzere yetiştirilen endüstrinizi büyütebilir. Yatırımcılar, güncel gelişmeler, gelecek trendler üzerine olacak bir danışmanlıktan eğitim ve danışmanlık hizmeti alıyorsunuz.
 
“Aşan Belgelendirme Kuruluşu olarak size entegre bir hizmet sunuyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.”

GET PRICE OFFER